Vstúpte do podpory

Oznamy

Vážení zákazníci, ponúkame Vám spoluprácu v oblasti zabezpečenia Vašich počítačov na základe servisnej zmluvy. Pre viac informácii navšívte sekciu Ostatné-Dokumenty-Firemné dokumenty.
Skladačky

Reklama

Reklamný prúžok
Počítačová bezpečnosť
Počítačová bezpečnosť je dnes pojem, ktorý pozná asi každý z nás. Je to pojem, ktorý je denne "prepieraný" skoro v každom periodiku a iste nebude novinkou ani pre Vás. Túto záležitosť berie vážne už aj štát, keďže zákon o ochrane osobných údajov deklaruje, že v prípade pripojenia počítača na sieť Internet, ak tento obsahuje osobné dáta, je nutné zabezpečiť ich proti zneužitiu. To znamená, že rizikovosť pripojenia počítača na Internet je už obecne známa. Napadnutie sa môže šíriť po firemnej sieti aj na počítače, ktoré priamo na internet nepristupujú, sú však zapojené do firemnej siete, a to bez pričinenia ľudského prvku. Po istom čase tak spravidla dochádza k zavíreniu alebo napadnutiu škodlivými programami na všetkých firemných počítačoch.

Tento stav je spôsobený tým, že operačný systém (a to každý, nielen najpoužívanejší - Microsoft® Windows®) je počítačový program a ako taký obsahuje aj chyby. Keďže každá chyba, ktorá sa dá zneužiť, je spravidla v praxi aj zneužitá, musí tvorca každého programu tento neustále opravovať a vylepšovať jeho zabezpečenie. Situácia s najpoužívanejším operačným systémom (Microsoft® Windows®) je o to vážnejšia, že prípadného "škodcu" láka práve jeho rozšírenie. Tým že vymyslí spôsob ako ho napadnúť a zneužiť dostáva kľúč k veľkému počtu počítačov na celom svete.

Výskumy ukazujú, že v súčasnosti aktuálna verzia operačného systému Microsoft® Windows® (konkrétne Microsoft® Windows® XP Service Pack 2), ktorá sa nainštaluje na počítač, po pripojení na Internet je napadnutá v priemere do 20 minút! * Navyše, firma Microsoft®, tvorca operačného systému Windows®, prestáva podporovať staršie verzie svojho operačného systému, prestáva k nim vydávať tzv. opravné balíčky (Service Pack). To znamená, že v prípade napadnutia takéhoto systému sa nemôžete vlastne ani brániť a jediné čo sa s ním dá urobiť je, že ho znova nainštalujete. Alebo prestanete používať Internet. V prípade aktuálnej verzie operačného systému Microsoft® Windows® je jeho údržba takisto nestálym procesom. Každý mesiac jeho tvorca - firma Microsoft® - vydáva nové opravné balíčky a záplaty.

Je jasné, že bežný používateľ systému sa časom dostane do situácie, kde stráca prehľad a obáva sa, či práve jeho systém nie je ďalším v "poradí". Našťastie, ako existuje nemoc, tak zväčša existuje aj liek. Existujú nielen tvorcovia škodlivých programov, ale aj tvorcovia programov, ktoré nám pomáhajú.

Ako počítačová firma prichádzame dennodenne do styku s počítačmi, ktoré boli nejakým spôsobom napadnuté. K napadnutiu v najjednoduchšom prípade môže dôjsť návštevou škodlivej stránky (napríklad kliknutím na odkaz, ktorý Vám prišiel e-mailom), počítač Vás na to upozorní, ale aj tak potvrdíte pokračovanie. Takto Váš počítať napadne škodlivý program, no niekedy sa to udeje aj bez Vášho zavinenia. Tieto programy potom môžu škodiť a to mnohými spôsobmi, od "nevinného" spomalenia počítača až po zasielanie Vašich citlivých dát iným osobám alebo dokonca úplným znemožnením normálneho používania počítača zmazaním potrebných dát.


Každý počítač, pripojený do siete Internet alebo do firemnej siete, ktorá je pripojená na sieť Internet teda potrebuje pravidelné prehliadky a očistenie od škodlivých programov. Ako už bolo spomenuté, stačí ak na Internet pristupuje iba jeden počítača vo firme, ale ak sú počítače navzájom prepojené, je len otázkou času, kedy budú napadnuté aj tie ostatné, ktoré priamo na Internet nepristupujú.

Naša firma si Vám preto dovoľuje ponúknuť tieto služby:

- analýza súčasného stavu Vašich počítačov z hľadiska zabezpečenia. Výstupom je protokol, kde označíme slabé miesta systému a navrhneme spôsob ich riešenia. Ppravidelné mesačné kontroly Vašich počítačov a počítačovej siete, preventívne kontroly zabezpečenia počítačov a aktualizácie predmetných programov. U zákazníkov s uzatvorenými servisným zmluvami vykonávame rad preventívnych opatrení vedúcich k stabilite celého systému. Našim cieľom je, aby sa problémom predchádzalo, čím Vám ušetríme nielen peniaze, ale aj veľa času a nervov. V prípade uzatvorenia servisnej zmluvy do konca roka 2005 s platnosťou na rok 2006 Vám ďalej ponúkame zľavu vo výške 20% z mesačného zmluvného poplatku. O detailoch zmluvy sa neváhajte informovať, k listu prikladáme návrh, - návrh a realizácia komplexného riešenia bezpečnosti počítačov a počítačovej siete a vypracovanie bezpečnostného projektu, - predaj súvisiaceho softwarového vybavenia, legalizácia Microsoft® Windows®, Microsoft® Office®, kontrola legálnosti používaného programového vybavenia, - konzultačné služby, - profylaktika počítačov (fyzické prečistenie, kontrola stavu a podobne).
 
Adresa Adresa

INVER® s.r.o.
Hutnícka 1 (4. posch.)
Košice 040 01
Kontakt Kontakt

Telefón: 055/7999111-3
Fax: 055/7999111
E-mail: kontaktný formulár
Otváracie hodiny Otváracie hodiny

Po-Pi: 8:00-16:00
So-Ne: zatvorené
Mapa Mapa

Kde nás nájdete?
Pozri na mape.